شرکت مشاوره و مهندسی
شرکت مشاوره و مهندسی سانو
خدمات ما:
مدیریت ارتباط با مشتری
سيستم مديريت ارتباط با مشتري (CRM) چيست؟
در دنياي امروز که عصر ارتباطات ناميده شده است، مهم‌ترين مسئله داشتن دانش و آگاهي نسبت به محيط پيرامون و روابط تجاري است. دانستن نياز مشتريان و بازخورد ارائه محصول در بازار مي‌تواند اطلاعات مهم و کليدي در تجارت باشد. به جرأت مي‌توان گفت در تجارت نوين، شرکت‌هايي موفق‌ترند که دانش بيشتري نسبت به مشتريان و بازار مصرفي خود داشته باشند. به همين علت به سيستم‌هايي نياز داريم که بتوانند اطلاعات مشتريان را ذخيره کرده و سپس پردازش‌هاي دلخواه را بر روي اطلاعات انجام دهند. نتايج حاصل از اين پردازش مي‌تواند در هدفمند کردن بازاريابي، بهبود و اصلاح محصولات در راستاي نياز بازار و ايجاد فرصت‌هاي فروش موفق‌تر مفيد واقع شود.
مديريت ارتباط با مشتري (CRM-Customer Relationship Management) بخشي از استراتژي يک سازمان جهت شناسايي مشتريان، راضي نگه داشتن آن‌ها و تبديل آن‌ها به مشتري دائمي مي‌باشد. در واقع CRM نوعي استراتژي بازاريابي است که هدف آن صرفاً به بالا بردن معاملات که در حقيقت بالابردن سوددهي به‌طور قطعي مي‌باشد، محدود نمي‌گردد بلکه CRM سعي دارد به ديدگاه منحصر به فرد و يکپارچه از مشتري دست يابد که باعث بالا رفتن رضايت مشتري و افزايش سود شرکت در بلند مدت گردد.  در CRM اين اصل به شدت مورد توجه است که مشتريان مختلف، ارزش متفاوتي براي سازمان دارند و بنابراين بايد سودآورترين آن‌ها جذب و حفظ شوند.
CRM تنها يک نرم افزار نيست بلکه يک راهکار براي شرکت‌هاست که مي‌بايست درون سازمان آن شرکت از مديريت تا پرسنل عادي پياده سازي شود و نرم افزار تنها بخشي از سيستم ارتباطي با مشتريان است. هرچند که نرم افزار در مقايسه با فرآيند و افراد نقش کمتري در جذب مشتريان جديد و ايجاد ارتباط پايدار با مشتريان دارد، اما به عنوان يک بستر مي‌تواند ساير فعاليت‌ها را به شکلي سازماندهي نمايد که فرآيندها به شکل منظم اجرا شوند و افراد نقش واقعي خود را در سيستم بازي کنند.
نرم افزار CRM، يک ارتباط دو جانبه مطمئن بين سازمان شما و مشتريان برقرار مي‌نمايد تا به جاي بازاريابي انبوه، هر مشتري يا گروه مشتري را تک به تک بازاريابي نماييد تا هيچ فرصتي براي فروش از دست نرود. اين نرم افزار در نگاهي کلان، زيرسيستمي از يک نرم افزار ERP (Enterprise Resource Management) است. نرم افزار ERP علاوه بر ERP شامل زير سيستم‌هاي ديگري مانند اتوماسيون اداري و کنترل موجودي نيز مي‌باشد.

دلايل حرکت سازمانها به سوي سرمايه گذاري در مديريت ارتباط با مشتري

استفاده از روابط جاري با مشتري‌هاي فعلي براي به حداکثر رساندن ميزان رشد درآمدها
♦ مشخص کردن، جذب نمودن و حفظ بهترين مشتري‌ها
♦ معرفي و مشخص کردن روال‌ها و فرآيندهاي فروشي که بيشتر تکرار مي شوند
♦ پاسخگويي به نيازها و رفع تقاضاي مشتريان
♦ ايجاد و اجراي يک راهبرد فعال بازارياب که به کاهش هزينه‌ها و شناخت عميق تر مشتري منجر مي شود.
صفحه: ( 1 ، 2 ، 3 )